Olet täällä

Yhteystiedot

Teatteri Imatra

Teatteritalo, suuri näyttämö
Kallenkuja 3
55100 Imatra
toimistoaika klo 9 - 15

Pikku Hiisi -näyttämö
Esterinkatu 11
55100 Imatra

Imatran kesäteatteri
Torkkelinkatu
55100 Imatra

Lipunmyynti

Ticketmaster
p. 0600 10 800 (1,98 €/min+pvm) ja 0600 10 020 (6,84 €/puhelu+pvm), ma–la klo 8–21, su ja pyhäisin klo 10–18

Imatran lipunmyynti 
Imatran kaupungintalon asiakaspalvelun lipunmyynti palvelee maanantaista torstaihin klo 9-16, perjantaisin ja aattoina klo 9-15.
Ajalla 1.6. – 31.7. maanantaista – perjantaihin klo 9 – 15.
Ei puhelinvarauksia.

Ovilipunmyynti
teatterilla tuntia ennen esityksen alkua ja kesäteatterilla kaksi tuntia ennen p. 020 617 6666.

Ryhmämyynti
p. 020 617 6647 arkisin klo 9-15 
teatteri@imatra.fi

Henkilökunta

Timo Rissanen, teatterinjohtaja
timo.rissanen@imatra.fi
p. 020 617 6645

Sari Saarinen, teatterihallinto- ja tapahtumavastaava
sari.saarinen@imatra.fi
p. 020 617 2213

Irma Blankenstein, myyntisihteeri
ryhmävaraukset
irma.blankenstein@imatra.fi
p. 020 617 6647

Keijo Miettinen, äänisuunnittelija
tekniikan esimies
keijo.miettinen@imatra.fi
p. 020 617 6651

Jukka Parviainen, valosuunnittelija
jukka.parviainen@imatra.fi
p. 020 617 6653

Veikko Harju, lavastus
veikko.harju@imatra.fi 
p. 020 617 6649

Marko Suutarinen, lavastus
marko.suutarinen@imatra.fi
p. 020 617 6650

Marja Liukkonen, puvustaja
marja.liukkonen@imatra.fi
p. 020 617 6654
Teatteri ei vuokraa pukuja.

Henkilökunnan sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@imatra.fi
Teatterin näyttelijät 

Viestintä

Imatran kaupungin viestintäyksikkö
viestinta@imatra.fi

Myynti ja markkinointi

Katri Storhammar, markkinointi
katri.storhammar@imatrabasecamp.fi
p. 020 617 6677

Panu Kärri, tilavaraukset
panu.karri@imatrabasecamp.fi
p. 020 617 7009

Imatra matkailijalle

Tekemistä, kokemista ja lisätietoa Imatrasta:
kansallisihme.fi

Rekisteri- ja tietosuojaselosteet

Rekisteriseloste

Kutsuvierasrekisterin rekisteriseloste